Γ΄ Εθνική: Τα αποτελέσματα και η βαθμολογία της 2ης αγωνιστικής

Με το ευρύ 3-0 κατάφερε να επικρατήσει η Αναγέννηση Γιαννιτσών επί του Εδεσσαϊκού, για την 2η αγωνιστική του πρωταθλήματος του 2ου ομίλου της Γ΄Εθνικής κατηγορίας. Η ομάδα της Αναγέννησης κατάφερε να ανοίξει το σκορ στο 11ο λεπτό με τον Τσιότρα με κοντινό πλασέ. Οι «πράσινοι» παρόλο που μπήκαν δυνατά από τα πρώτα λεπτά του αγώνα, έπεσαν πάνω στον εκπληκτικό Καραογλανίδη που κατάφερε να αποσοβήσει τον κίνδυνο για την εστία του.

Είσαι λάτρης του στοιχήματος; Βρες τα καλύτερα προγνωστικά στην Bet-Prognostika.com!

Στο δεύτερο ημίχρονο οι παίκτες του Εδεσσαϊκού συνέχισαν να… σφυροκοπούν την εστία του Καραογλανίδη. Στο 51ο λεπτό ο Αβραμίδης επιχείρησε το σουτ μέσα από την περιοχή, όμως ο Πελτέκης έδιωξε την μπάλα πάνω στην γραμμή της εστίας κρατώντας το μηδέν για την Αναγέννηση. Στο 65ο λεπτό ο Τούφας ανέλαβε την εκτέλεση φάουλ από καλό σημείο για την ομάδα του Εδεσσαϊκού, όμως η μπάλα βρήκε στο οριζόντιο δοκάρι του Καραογλανίδη.

Το 2-0 έγινε στο 87ο λεπτό της αναμέτρησης με σκόρερ τον Πελτέκη, ενώ το τελικό 3-0 διαμορφώθηκε στις καθυστερήσεις του αγώνα με γκολ του Πασσαλή.

Στο άλλο ντέρμπι της Πέλλας, η Θύελλα Σαρακηνών επικράτησε με 3-1 σκορ απέναντι του Εθνικού Γιαννιτσών.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα, η βαθμολογία και η επόμενη αγωνιστική του 2ου ομίλου της Γ΄Εθνικής: